| Specifications | |
| Lamp includes source of light | No |
| Light source | GU10 |
| Light sources type | Replaceable |
| Maximum wattage | 5 x 10W only LED |
| Number of light sections | 1 |
| Number of light sources | 5 |
| Dimentions | |
| Height | 120-130 cm |
| Height modification | Yes |
| Height modification range | 80 cm |
| Height of shade | 14 cm |
| Lenght | 244 cm |
| Soffit ceiling height | 7,5 cm |
| Soffit ceiling width | 5,5 cm |
| Width | 200 cm |
| Width of shade | 9 cm |