| Specifications | |
| Lamp includes source of light | No |
| Light source | G9 |
| Light sources type | Replaceable |
| Maximum wattage | 7x10W only LED |
| Number of light sections | 1 |
| Number of light sources | 7 |
| Dimentions | |
| Height | 172 cm |
| Height modification | No |
| Height of shade | 100 cm |
| Soffit ceiling height | 2,5 cm |
| Soffit ceiling width | 30 cm |
| Width | 30 cm |
| Width of shade | 2,5 cm |