| Specifications | |
| Lamp includes source of light | No |
| Light source | GX53 |
| Light sources type | Replaceable |
| Maximum wattage | 3x8W |
| Number of light sections | 1 |
| Number of light sources | 3 |
| Dimentions | |
| Height | 5,5 cm |
| Lenght | 59 cm |
| Soffit ceiling height | 3 cm |
| Soffit ceiling width | 4 cm |
| Width | 12 cm |