| Specifications | |
| Lamp includes source of light | No |
| Light source | GU10 |
| Light sources type | Replaceable |
| Maximum wattage | 6x10W only LED |
| Number of light sections | 2 |
| Number of light sources | 6 |
| Dimentions | |
| Height | 130 cm |
| Height modification | Yes |
| Height of shade | 10,5 cm |
| Lenght | 93 cm |
| Soffit ceiling height | 6 cm |
| Soffit ceiling width | 15 cm |
| Width | 38 cm |
| Width of shade | 5,5 cm |